صنعت خودرو و لوازم یدکی را بیشتر بشناسیم.

 

آیا صنعت خودرو و صنعت لوازم یدکی خودرو دو صنعت جدا هستند؟

صنعت در بخش خودرو کلیه فعالیت های ساخت و طراحی و عرضه خودرو و لوازم یدکی آن را شامل می گردد، بنابرین لوازم یدکی خودرو با در نظر گرفتن اینکه از استانداردهای جاری خودروسازی تبعیت می نماید صنعت جداگانه ایی محسوب نمی شود، در لوازم یدکی خودرو آنچه که موجب تغییرات در عملکرد خودرو گردد از نظر خودروسازی نامناسب و آسیب زا است. معمولا ساخت یک محصول از گروه لوازم یدکی خودرو مطابق با استاندارد های خودروساز انجام می گردد، و در برخی از موارد نیز شناخت لوازم یدکی مطابق با سفارش خودروساز تغییرات انجام می گردد.

مقایسه لوازم یدکی (خودرو) در ایران و جهان؟

تمامی خودروها دارای قطعاتی هستند که در پی استفاده از آنها دچار استهلاک می شوند، برای ادامه حرکت مطمئن یک وسیله نقلیه نیاز به تعویض این قطعات است. مواردی نیز پیش می آید که بر اثر عوامل دیگر قطعات خودرو دچار آسیب و نقص فنی می گردند، و نیاز به تعمیر و تعویض قطعه دارند، قطعات استحلاکی مانند باطری، تایرها، لنت ها، رینگ ها، یاتاقان ها و … و قطعاتی که در طول مدت استفاده در معرض آسیب هستند. نیز کلیه اجرای عملکرد مانند جلوبندی، اجزای اصلی موتور مانند میل لنگ، سرسیلندر، بلبرینگها، چراغ ها و… همچنین قطعاتی هستند که به صورت کلی برای آنها عمر مفید تعریف شده است مانند شلنگ های آبی و روغن و کابل ها و تسمه ها و … تغییر و تعویض و تعمیر این قطعات در خودرو لازمه و ضروری است، برای ادامه حرکت آن در سراسر دنیا مراکزی برای انجام تعمیرات خودرو تعریف شده است و به صورت معمول خودروسازها آنها در سطح شهرها دایر نموده اند که این خدمات تعمیرگاهی را ارایه می نمایند که به صورت متمرکز و تحت نظر خودروساز هستند البته در ایران این بخش که خدمات پس از فروش خودروسازها پشتیبانی از تعمیرات خودرو توان پاسخگویی به این حجم از مراجعه نداشته و بخش خصوصی آن را پوشش می دهد و به صورت کسب و کار های کوچک درصد رفع نیاز به تعمیرات خودروها است. البته نیاز به تعمیرات به طول زمان استفاده از خودرو نیز بستگی دارد، که در ایران چند برابر کشور های بروز است.

عمر مفید در لوازم یدکی (خودرو) چگونه تعریف می شود؟

خودرو سازها که تجربه طراحی و تولید یک خودرو را دارند، نسبت استفاده و عملکرد یک قطعه از اجزا خودرو برای آن تعداد عملکرد (اگر قطعه عملکردی باشد مانند کلیدبالابر شیشه های بغل که با فشار دست بالا رفتن یا پایین آمدن شیشه خودرو فرمان می دهد) تعریف می کنند، اگر بخواهیم مثال شیشه بغل را کامل کنیم شرکت پژو فرانسه برای بالا و پایین رفتن شیشه های جانبی محصولات خود در طول استفاده (دوره 5 ساله) 300 هزاربار بالا و پایین رفتن شیشه جانبی را استانداردهای قطعات مربوط به عملکرد بالا و پایین رفتن شیشه جانبی تعریف کرده است به عبارت دیگر قطعاتی مانند شیشه بالابر، ریل شیشه بالابر و کلید شیشه بالابر و دیگر قطعات مرتبط به شکلی طراحی و انتخاب مواد اولیه شده اند که در 300هزاربار استفاده ایراد پیدا نکنند البته اینها تعریف و طراحی یک محصول هستند که توسط خودروساز انجام می گردد که در اجرا و ساخت این قطعه ساز است که قطعات مختلف در آنها تولید می گردد، که ممکن است تمامی شرایط تعریف شده خودروساز برای تولید و کیفیت و عمرمفید یک قطعه در آن کمتر و یا بیشتر رعایت استانداردها کیفیت یک قطعه را در خودرو نمایان می کند.

خدمات ما در زمینه لوازم یدکی (خودرو) چه ارزشی ایجاد می کند؟

پیش از آنکه در مورد ارزشهای کارها و قدامات تیم پارس گستر سخن بگوییم ترجیح است که بدانیم اساسا با چه ماهیتی از خدمات در لوازم یدکی سروکار داریم. نیاز به لوازم یدکی خودرو با معنا رفع خرابی و یا رفع احتمالی خرابی یک یا چند قطعه بکار رفته در خودرو است و به عبارت دیگر در رفع خرابی یک خودرو هدف به راه اندازی مجدد خودرو برای استفاده است و خرابی مجدد (پس از تعمیر ) به این معنا است که مجدد این وسیله نقلیه در هر جا و مکانی ممکن است ، متوقف شود لذا اولین و اساسی ترین حق را دارند. خودرو پس از خرید توقع متوقف نماندن وسیله نقلیه خود است. شناخت این حق و احترام به آن برای تیم پارس گستر یک ارزش اساسی است که مارا در مسیر درست و مطمعن تولیدکننده مناسب برای محصولات مجاب می نماید ، به عبارت دیگر اولین ارزش نزد ما انتخاب محصولات است . که نیاز مجدد به تعمیر را نداشته باشد . به جهت اینکه محصولات و قطعات یدکی خودرو تحت نقشه و استاندارد های خودرو سازباید تهیه شود ، در اولین قدم ما انتخاب تولید کنندگان است که این استاندارد رعایت نمایند.